Naše spoločenstvo

Naše spoločenstvo

Stretnutie cirkví

Stretnutie cirkví

Spoločná modlitba pomáha. Táto myšlienka rok čo rok spája začiatkom roka viaceré cirkvi na spoločných modlitbových stretnutiach. V strede týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa u nás stretli Rímskokatolíci, Gréckokatolíci, Evanjelici a Pravoslávni duchovní aj so svojimi veriacimi. Utorkové popoludnie bolo modlitbové stretnutie v kostole sv. Alžbety, kde sa nám prihovoril evanjelický duchovný, Mgr. Ján Mojzsis. V evanjelickom kostole sa na ďalší deň prihovoril prítomným katolícky farár a dekan Mgr. Jozef Kraus. Posledné štvrtkové popoludnie sa konalo vo farnosti Zvolen-Sekier. Svojim príhovorom veriacich povzbudil prot. Mgr. Marek Ignacik, PhD. Hlavnou myšlienkou stretnutí bolo podobenstvo o milosrdnom samaritánovi. Nezabudnime sa i naďalej modliť za jednotu kresťanov nielen v našom meste, ale na celom svete. Ešte dodávam, že materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov tvorí Pápežská rada na podporu jednoty kresťanov a Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví. Týždeň modlitieb Za jednotu kresťanov začína 18. januára a končí 25. januára na sviatok obrátenia sv. apoštola Pavla.AUTOR: Jana KrajčíkováFOTO: Jozef Kraus

Spoločná modlitba pomáha. Táto myšlienka rok čo rok spája začiatkom roka viaceré cirkvi na spoločných modlitbových stretnutiach. V strede týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa u nás stretli Rímskokatolícki, Gréckokatolíci, Evanjelici a Pravoslávni duchovní aj so svojimi veriacimi.

Utorkové popoludnie bolo modlitbové stretnutie v kostole sv. Alžbety, kde sa nám prihovoril evanjelický duchovný, Mgr. Ján Mojzsis. V evanjelickom kostole sa na ďalší deň prihovoril prítomným katolícky farár a dekan Mgr. Jozef Kraus. Posledné štvrtkové popoludnie sa konalo vo farnosti Zvolen-Sekier. Svojim príhovorom veriacich povzbudil prot. Mgr. Marek Ignacik, PhD. Hlavnou myšlienkou stretnutí bolo podobenstvo o milosrdnom samaritánovi.

Nezabudnime sa i naďalej modliť za jednotu kresťanov nielen v našom meste, ale na celom svete. Ešte dodávam, že materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov tvorí Pápežská rada na podporu jednoty kresťanov a Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví. Týždeň modlitieb Za jednotu kresťanov začína 18. januára a končí 25. januára na sviatok obrátenia sv. apoštola Pavla.

AUTOR: Jana Krajčíková FOTO: Jozef Kraus

Naše spoločenstvo

Ostatné príspevky

Krížová cesta v Hriňovej
Naše spoločenstvo

Krížová cesta v Hriňovej

Jana Krajčíková
24. mája 2024

Počasie na krížovú cestu do Hriňovej sme mali vymodlené - krásne slnečné. Ešte v ten deň doobeda pršalo. Dôverovali sme Bohu, že naše modlitby budú vyslyšané a poobede nás už bude slniečko štekliť svojimi lúčmi pri putovaní od zastavenia po zastavenie. Celú krížovú cestu, ktorá bola veľmi pekná, viedol pán kaplán Jozef Benčat. Na vrchole krížovej cesty stáli tri vysoké detvianske kríže, od ktorých bol krásny výhľad na Hriňovú. Zaujímavosťou je, že túto krížovú cestu stihol posvätiť náš pán biskup Rudolf Baláž v marci 2011 a v júli v tom istom roku zomrel.

Unikátny výlet
Naše spoločenstvo

Unikátny výlet

Ondrej Priškin
17. mája 2024

Jarné prázdniny boli tu, a tak sme ako miništranti využili voľný čas na to, aby si spríjemnili deň s priateľmi v prírode. Zobrali sme so sebou ďalekohľad, ktorý nám umožnil pozorovať krásne okolité scenérie a v lese sme si našli palicu, aby sa nám lepšie kráčalo. S vodou a jablkom v ruksaku sme sa vybrali na výlet. Vydali sme sa do chráneného územia Boky, neďaleko Budče, ktoré nás očarilo krásnymi výhľadmi a kamennými moriami, pozostatkami z dávnej vulkanickej činnosti. Po ceste sme spolu kecali a zabávali sa, a boli sme obklopení všadeprítomnými super náučnými tabuľami. Cieľom nášho výletu bola Čertova skala (465 m.n.m.), známa aj ako skalný hríb, ktorá predstavuje výnimočný prírodný úkaz nielen na Slovensku, ale aj v celej Strednej Európe. Impozantný balvan s objemom približne 6,5 m³ a hmotnosťou 17 ton spočíva na malej skale o veľkosti pizze hrubej 30 centimetrov. Čertova skala sa nachádza nad kamenným zrázom s výhľadom. Neďaleko od nej stojí pár menších skalnatých stien, a tak sme skúšali liezť po nich, objavujúc nové výhľady na okolité miesta. Počasie nám prialo a čas nám rýchlo ubehol. A pekné prázdniny boli o kúsok bližšie ku svojmu koncu. Ak ste s nami na Čertovej skale neboli, nezúfajte! Pripravujeme ďalší výlet v najbližšom čase a všetci chalani, ktorí by s nami chceli zažiť podobné dobrodružstvo, sú srdečne vítaní.