Naše spoločenstvo

Naše spoločenstvo

Naše leto

Naše leto

Ako každý rok, tak aj tento sme prázdniny odštartovali spolu na farskom tábore. Detí bolo tentoraz pomenej, no napriek tomu zábava nechýbala.

V pondelok sme začali svätou omšou a pokračovali spoločnými hrami v Laniciach. Nasledujúce ráno sme sa odviezli vláčikom do Banskej Bystrice a spoločne vystúpali na Urpín. Tam na nás čakal zábavný program. V stredu sme navštívili arborétum, kde sme aj napriek náročnejším aktivitám prežili spolu opäť krásny deň. Kvôli zlému počasiu sme na ďalší deň museli vymeniť program, a tak sa na cirkevnej škole vo štvrtok uskutočnil karneval.

Posledný taborový deň sme plnili po celom meste v tímoch úlohy s rôznymi aktivitami, úspešne vyhodnotili a venovali ceny deťom, no a nakoniec sme celý tábor ukončili svätou omšou v kostole. Myslím, že sme spoločne prežili príjemný čas plný zážitkov a tešíme sa na nové dobrodružstvá s deťmi budúci rok.

AUTOR: Magdaléna Turanská FOTO: Daniela Hatiarová

Tábor na Banskej Belej bol opäť krásnym časom, či už pre deti, alebo animátorov… Verím, že ani pani kuchárky neoľutovali svoje rozhodnutie. :) Na chate sme zažili kopec zábavy, dobrodružstiev, súťaží a bol to týždeň plný prekvapení.

Témou nášho tábora bola plavba, a tak sme si boli občas neistí, či nás neprepadnú piráti, alebo nás veľké vlny naodplavia až kdesi na opustený ostrov s pokladom. Nakoniec sme však spojili sily a s Božou pomocou sme doplávali do bezpečia.

Verím v to, že tento prázdninový čas strávený s priateľmi si každý užil naplno a určite sa radi stretneme aj o rok.

AUTOR a FOTO: Monika Drugdová

Naše spoločenstvo

Ostatné príspevky

Škola osobnej formácie
Naše spoločenstvo

Škola osobnej formácie

Ondrej Priškin
15. novembra 2023

Pýtali sme sa mladých šofkárov, ako hodnotia ŠOFku - Školu osobnej formácie pre mladých od 16 do 30 rokov, ktorú organizuje Diecézne centrum mládeže Maják v Španej Doline. Čo ti priniesla? Odporúčaš ju iným? Dominika: – spoznanie nových ľudí, seba samej a väčšie spoznanie Boha – odporučila by som ju mladým, ktorí sa zúčastnili Kvetného víkendu a chcú pokračovať ďalej.